KONST / Litografier / Litografier 8181002
nr 818 1002
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Litografier, 2 st, Evy Låås (1923-1999), 24/275 + 45/275, signerade, motivets mått: 34x39
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 april 2013
kl 19:23:02
29/3 16:34:50
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås